W jaki sposób rozwijała się medycyna? Olejki dawniej i dziś
Schorzenia sezonowe bodajże najbardziej doskwierają wszystkim. Na pewno okres jesienno-zimowy daje o sobie znać, kiedy tak właściwie dostrzegamy pierwsze objawy. Katar, ból głowy, gardła, gorączka to szablonowe symptomy przeziębienia, lecz i grypy, których nie znosimy, zwłaszcza jesienią. Jest kilka przetestowanych sposobów na to, by ustrzec się tych dokuczliwości. Przede wszystkim stosowna dieta bogata w warzywa i owoce, w których znajdują się naturalne składniki i witaminy. Nie trzeba też celowo wspominać o tym, iż należy się godnie ubierać do każdej sytuacji, nawet, jeśli za oknem słońce, warto wziąć pod szczególną uwagę, że październikowe, listopadowe czy nawet grudniowe słońce bywa zdradliwe.
Jeśli nie da rady przyjmować witaminy w naturalnej postaci można uzupełniać niedobory specjalnymi środkami dostępnymi w każdej aptece bez recepty. Szczepienia czasem też są bardzo poprawnym sposobem na zapobieganie chorobie, która potrafi wykluczycie z życia parę dni, spędzonych na niezbyt przyjemnych momentach w łóżku z zatkanym nosem, bólem oraz gorączką.
Korzystne są witaminy, ale i inne pomoce, jak olejki konopne CBD. Witaminy są nam wymagane do życia, jednak nie umiemy ich sami wytwarzać. Organizm musi je otrzymywać razem z pożywieniem, czyli od tego co jemy zależeć będzie nasze zdrowie oraz życie. Wyjątkami są witamina D, która wytwarza się w prowadzonej przez nas skórze pod wpływem słońca, oraz witamina K, jaka powstaje dzięki bakteriom żyjącym w naszych jelitach. Z beta-karotenu stworzony przez nas organizm umie pozyskać witaminę A, niemniej jednak potrzebne jest spożywanie warzyw oraz owoców o zabarwieniu czerwonym, żółtym, pomarańczowym, czyli tych obejmujących beta-karoten. Witaminy są niebezużyteczne do współpracy z enzymami, od których zależą nasze misje życiowe.
Jakim sposobem widzimy, bez witamin nie da się żyć, musimy o tym nie zapominać komponując jakąkolwiek dietę. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie na witaminy, a ilość zależy od naszego sposobu życia, pracy, wieku, płci. Nieraz mamy apetyt na coś bliżej ogólnikowego – to sygnał od organizmu, iż mu jakiegokolwiek składnika, witamin, brakuje.